KLİMA MONTAJI

Yaşam alanlarımızın standardını ve istediğimiz ısı seviyesini yakalayabilmek için satın aldığınız klimaların montaj işlemleri de önemli rol oynamaktadır. Doğru yere monte edilmeyen klimalar, beklediğiniz performansı veremeyeceği gibi hem sağlığınızı hem de yaşam alanınızın estetik görünüşünü kötü etkileyebilir.  DAIKIN yetkili klima servisi olarak her türlü daikin klima montajında en doğru yer teşhisi uzman ve gerekli tüm donanıma sahip teknik elemanları yapmaktadır…

KLİMA MONTAJINDAKİ BAZI DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

MONTAJ ÖNCESİ
♦ Montaj konumuna taşınana kadar cihazın ambalajında kalması gerekir. Cihazın mutlaka ambalajından çıkartılması gerekiyorsa, kaldırmak için yumuşak malzemelerden imal edilmiş bir askı veya koruyucu levhalar ve bir halat kullanın, böylece cihazı olası hasarlara ve çizilmelere karşı korumuş olursunuz. Cihazı ambalajından çıkartırken veya ambalajından çıkarttıktan sonra taşırken, cihazın yalnızca askı kelepçelerinden tutularak taşındığından ve diğer parçalara hiç basınç uygulanmadığından emin olun.

ÖNLEMLER
♦ Üniteyi aşağıda belirtilen odalara monte etmeyin veya bu tür odalarda Kullanmayın.

– Madeni yağ veya mutfaklar vb. gibi yağ buharı veya spreyi bulunan yerler. (Plastik arçalar bozulabilir.)
– Sülfür gazı vb. gibi korozif gazların bulunduğu yerler. (Bakır tüpler ve lehim noktaları korozyona uğrayabilir.)
– Tiner veya benzin gibi uçucu, yanıcı gazların bulunduğu yerler.
– Elektromanyetik dalgalar üreten makinelerin bulunduğu yerler. (Kontrol sistemi bozulabilir.)
– Okyanus yakınındaki hava gibi havanın yüksek seviyede tuz içerdiği yerler ve voltaj dalgalanmalarının yüksek olduğu (fabrikalar gibi) yerler. Ayrıca, araçlar ve tekneler.

♦ Montaj sahası seçilirken, montaj için ürünle verilen şablon kağıdını kullanın.

♦ Aksesuarları doğrudan gövde üzerine monte etmeyin. Gövdedeki montaj delikleri, elektrik kablolarına zarar verebilir ve neticesinde yangına neden olabilir.